Ілля Павлов


Ілля Павлов
  • Vid Pupa 2005

  • Bodyscapes 2020

Ілля Павлов (нар. 1982) — дизайнер, один з засновників студії дизайну Графпром. У 2019 він переїхав до Ґрацу, Австрія, де викладає в Інституті Дизайну та Комунікації FH JOANNEUM.

Назва його проєкту 2005 року Від пупа — про спосіб, у який зроблено багато фотографій ХШФ: не дивлячись у видошукач, аби не приваблювати зайвої уваги об’єкта знімання. Але насправді ця серія — зображення, що їх автор фотографує у шахтному видошукачеві іншої камери. Прикінцеве фото ще на крок віддаляється від об’єкта, рухаючись у напрямку концептуального мистецтва.

“Проєкт Від пупа Павлова вимагає від глядача усвідомлення того факту, що камера, об’єктив і видошукач відвертають нас від досвіду сприйняття об’єкту знімання як такого, і є, у цьому випадку, результатом взаємодії нашарувань та модифікацій побаченого. Павлов звертає нашу увагу на суб’єктивність самого фотомеханізму та його користувача, пропонує зважити, що “ми” дивимося на “дивлення”. Адже дійсне зображення, що продукується об’єктивом камери, є колом.” (Роберто Муффолетто)

© Ілля Павлов. З проєкту Cross_country, 2017

Пізніший проєкт Павлова Пейзажі тіла (Bodyscapes, 2020) є серією світлових інсталяцій. Автор робить фотопроєкції на різні частини тіла та фотографує їх. Таке ускладнення зображення є продовженням техніки накладень, характерної для групи Время. Для Іллі Павлова, сина митця першого покоління ХШФ Євгенія Павлова, це “родинна традиція”.