Олександр Супрун


Олександр Супрун
  • Portfolio 1970-1990

  • Portfolio 1990s 1990s

     

Олександр Супрун (нар. 1945) віддавав перевагу фотоколажу як основному методу у своїй роботі. У 1970-х роках, коли ще не було фотошопу, це була кропітка ручна техніка вирізання фрагментів, їх монтування та подальшого репродукування отриманого зображення. Так, у знаменитому колажі Конвалії (Весна в лісі) один той самий фрагмент з квітами автор використав 51 раз.

© Олександр Супрун. Весна в лісі

Його моделями були переважно люди похилого віку та діти — найуразливіші групи суспільства, часто зображені на зловісному на вигляд урбаністичному тлі із драматичним контрастним небом. Фотографування людей на вулиці не віталося в Радянському Союзі. Людину з камерою могли затримати, взяти на допит і звинуватити у шпигунстві. Олександр Супрун користувався прихованою у торбинці камерою та хитромудрим приладом для керування нею, щоб непомітно отримувати матеріал для своїх фотоколажів (див. відеоінтерв'ю). Це, напевно, одна з причин, чому більшість його зображень зроблені з нижнього ракурсу.

Роботи Супруна були дуже добре сприйняті на міжнародних фотосалонах та виставках. Він є володарем численних міжнародних нагород і звання EFIAP.