Андрій Авдєєнко


Андрій Авдєєнко
  • Glassballs 1994

  • An Alien's Report 1998

Андрій Авдєєнко (нар. 1963) веде активну мистецьку діяльність з 1980-х років. У 1996 році він відкрив художню галерею "Палітра" у приміщенні своєї фотолабораторії. Галерея, в якій відбулася низка виставок значних мистецьких проєктів, зіграла важливу роль у розвитку художньої фотографії в Харкові. Галерея існувала до 2005 року.

У серії Скляні кульки (1994) Авдєєнко фотографував жменьку скляних кульок у різному оточенні, створивши таким чином дуже цілісний та персональний проєкт. Серія охоплює різноманітні жанри — від натюрморту до автопортрета та соціального репортажу. Використання таких "знайдених об’єктів" (скляних кульок) дозволило Авдєєнку дослідити низку семантичних можливостей, що виникають внаслідок взаємозв’язків між об'єктом (чи об’єктами) та різними візуальними контекстами.
 
 
© Андрій Авдєєнко. Доповідь прибульця
 
Його пізніша робота, серія Доповідь прибульця про візит на Землю 1998 року (1998), сфотографована з автомобіля під час руху за допомогою фотоспалаху у поєднанні з тривалою експозицією. Така техніка пояснює "позаземний" вигляд нічних образів автора. Проєкт виставлявся у галереї "Палітра" разом із філософськими "нотатками прибульця" художника Олексія Єсюніна.