Група БОБА


Група БОБА
  • Voyenved 2012

  • Furniture from Gadyach 2012

Група "БОБА", або "БОБА-груп" (Харків, нині учасники проживають в Польщі) була сформована у 2012 році сімейною парою Юлії Дроздек (1978 р.н.) і Василіси Незабаром (1975 р.н.) після їх відокремлення від групи "Шило". Вони працюють у жанрі фотографії та художнього перфомансу.

© БОБА-груп. Меблі з Гадячу

У постановній чорно-білій серії 2012 року Меблі з Гадячу "БОБА-груп" наслідує усталеному трендові Харківської школи, коли оголений фотограф/ка позує перед власною камерою і в такий спосіб розповідає особисту історію. Молодята Дроздек та Незабаром розповідають історію свого медового місяця серед антикварних меблів 1950-х років, вивезених з покинутого бабусиного будинку в місті Гадяч.

Проєкт Воєнвед (2012) було створено на основі знайденого матеріалу, а саме коробки з 60-міліметровими негативними плівками, знайденої на території покинутої військової частини неподалік від їхнього харківського будинку. Напівзруйновані негативи, що зображують вбраних орденами військових, які, вірогідно, фотографувались на дошку пошани, було репродуковано з доданням фрагментів сухих квітів та комах. Отриманий результат виглядає як портретна галерея привидів героїв радянських часів.