Григорій Окунь 


Григорій Окунь 
  • Portfolio 1990s 1990s

  • Rose-colored glasses 2009-2012

Григорій Окунь (нар.1957) проживає у Німеччині. Від середини 1980-х років, коли він зайнявся художньою фотографією, і до виїзду з України у 2003 році Окунь був активним членом харківської фотоспільноти. Він вперше показав свої роботи в 1987 році на етапній виставці "F—87", де друге покоління фотографів посіло чільне місце серед митців Харківської школи.

Окуня, як і багатьох харківських фотографів, здебільшого цікавив соціальний репортаж. У Народних портретах він використав круглі паспарту, щоб виокремити своїх героїв від непринадного заднього плану, тим самим створюючи пародійні "класичні" портрети далеких від класичності героїв.

© Григорій Окунь. Народні портрети

Портфоліо Окуня 1990-х рр. демонструє виразний документальний підхід, який пов'язує його фотографію з роботами групи "Госпром", до якої він, втім ніколи формально не належав.

Григорій Окунь перейшов до цифрової технології у 2004 році. Відтоді усі його роботи є цифровою симуляцією техніки аналогової фотографії, характерної для Харківської школи — кольорова деталь на тлі в цілому чорно-білого зображення. Світлини 2000 — 2010-х рр., зроблені як в Україні, так і в Німеччині, мають упізнавані "харківські" риси.