Роман Мінін 


Роман Мінін 
  • Dreams about War 2011

  • Burnt Bridges 2012

Роман Мінін (нар. 1981) — відомий харківський сучасний художник, чиї графічні та вітражні роботи, скульптуру та барельєфи можна побачити у вітчизняних та закордонних виставкових просторах.

На початку 2010-х художник створив два фотографічні проєкти  наступний крок у знаковій для Харківської школи техніці ручного розфарбування. Мінін використав прозорі кольорові маркери, щоб розмалювати кадри 60-міліметрові чорно-білої негативної плівки, які потім надрукував на кольоровому фотопапері.

"Одної ночі мені наснилося, що в Харкові йдуть бойові дії, я бачив у небі винищувачі та бомбардувальники. Прокинувшись, я взяв камеру і вийшов фотографувати. У місті було спокійно, але я не зміг позбутися свого кошмару, тому, коли обробляв цю серію, домалював у кадри образи війни" так художник пояснив ідею свого проєкту Сни про війну (2011). Мінін походить з Донбасу, що може пояснити його передбачення (чи ясновидіння?) щодо подій майбутнього: минуло три роки, і кошмар художника втілився в реальність на сході України.

© Роман Мінін. Сни про війну

Три річки перетинають місто Харків, а численні мости з'єднують їх береги. На фотографіях серії Спалені мости (2012) вони виглядають неушкодженими, але примха художника спалює їх у кольорових примітивістських пожежах.